17 Yıldır Çölyak
Hastalarının
Yanındayız.

2002 yılının Mart ayından beri Çölyak hastalarının yaşamlarını kolaylaştırmak, çölyak hastalığı hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek ve glutensiz yiyeceklerin üretimini arttırmak için yerli üreticiler, sağlık kuruluşları ve bakanlıklar ile birlikte bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz.

2019 Yemek Atölyesi etkinliğimizden bir kare

Bilinçlendirme
Atölyelerimiz

Her sene çölyak hastalarını bilinçlendirmek, çölyak ile başa çıkan ailelere destek olmak ve glutensiz beslenmek zorunda olan çölyak hastalarının yemek yapmalarına ve mutfakta güvende hissetmelerine yardımcı olabilmek için bilinçlendirme atölyeleri düzenliyoruz. Sağlıklı beslenme, glutensiz yemek yapma ve çölyak hastalarına yardımcı olma yollarını öğrenmeyi herkes için ulaşılır hale getiriyoruz.

Bakanlık ile
Görüşmelerimiz

Çölyak hastalığının bilinirliğini arttırabilmek ve çölyak hastalarının ihtiyaç duydukları destekleri almalarını sağlayabilmek için sağlık ve tarım bakanlıkları ile sık sık görüşüyoruz. TCBMM ile yaptığımız görüşmeler aracılığıyla konunun karar alıcılar tarafından tartışılmasına ve çölyak hastalarının ihtiyaçlarının dile getirilmesine destek oluyoruz.

Yerli Üreticilere
Desteğimiz

Çölyak hastaları için glutensiz yiyeceklere ulaşımın en büyük sorunlardan birisi olduğunu biliyoruz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yerli üreticileri bilgilendirmek, glutensiz yemek üretimini sorunsuz ve kurallara uygun yapmalarına destek olmak ve üreticilerin bilinçli bir şekilde yiyecek üretimi yapabilmeleri için endüstri ile birlikte çalışmalar yürütüyoruz.

Sponsorlarımız

Sponsorlarımız Çölyakla Yaşam Derneği’ne desteklerini Glutensiz ürünleri, etkinlik ve organizasyonlarımıza katkıları ve derneğimizle iş birlikleri sayesinde  Çölyak ile baş etmemize yardım ediyorlar. Şirketiniz Çölyak hastalarına ve Çölyakla Yaşam Derneği’ne destek olmak için bizimle iletişime geçebilir.

Destekçilerimiz

Çölyakla Yaşam Derneği değerli destekçilerimizin yardımları ve özverisi sayesinde 17 yıldır Çölyak hastalarına ışık tutuyor.

Destekçilerimiz etkinliklerde gönüllü çalışmalarıyla, özverili yardımlarıyla ve kampanyalarımızda bağış toplayarak bizi ayakta tutuyor.

Bize kattıkları değerler ve paha  biçilemez yardımları için destekçilerimize teşekkür ederiz.

Siz de bize destek olabilir, Çölyakla Yaşam Derneği’ni ileriye taşımamıza yardım edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için destekçilerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl Destek Olabilirim?
Fügen Çullu Çokuğraş
Tufan Kutlu
Cem Kalaycı
Sema Aydoğdu
Ali Tüzünar
Mahir Gülcan
Kenan Sucu
Celal Ulaşoğlu
Elif Gürcün
Ayşe Selimoğlu
Tülay Erkan
Fevzi Zambaklar
Payidar Demirtaş
Kamuran Dikbaş
Barbaros Şahin